Bakan Çelik oyuncak dağıtmak isterse…

03.08.2013

1 Kişi Okumuş

0 Yorum

Bakan Çelik oyuncak dağıtmak isterse…

Bakan Çelik oyuncak dağıtmak isterse...

Bakan Çelik oyuncak dağıtmak isterse…

Bakan Çelik oyuncak dağıtmak isterse…

02.08.2013 23:13 811 kez okunmuş

Kültür ve Turizm Bakanı Ömer Çelik, Adana’daki bir parkta düzenlenen iftar yemeğine katıldı. Bakan Çelik, iftar sonrası çocuklara oyuncak dağıttı. Büyükler de oyuncaklardan almak isteyince izdiham çıktı.

Ak Parti Seyhan İlçe Teşkilatı tarafından Gülpınar Mahallesi’ndeki parkta iftar yemeğine katılan Bakın Çelik, vatandaşlarla bayramlaştı. Burada açıklama yapan Bakan Çelik, mahallelinin enerjisiyle en güzel ramazan gecesini yaşadığını belirterek, “Türkiye bu günlere sizlerin verdeği destek ve oluşturduğunuz siyasi istikrar sayesinde geldi. Bugün Türkiye dünyanın ilk 10 ekonomisinden biri olmaya doğru hızla ilerliyor. Türkiye dünyada herkesin gözü önünde cazibe merkezi olarak öne çıkıyor. Türkiye’nin, demokrasisi ve ekonomisi her geçen gün sizin sayenizde güçleniyor” dedi.

Türkiye’de geçmişte insanların ana dillerini konuşmasının yasak olduğunu kaydeden Bakan Çelik, “İnsanların, Allah’ın onlara verdiği en doğal hakları ellerinden alınmıştı. Ama 10 yıl boyunca sizlerin verdiği destek sayesimde oluşan siyasi istikrarla Türkiye’de adım adım her türlü inkar politikasına, her türlü red ve asimilasyon politikasına son verildi. Bugün Türkiye’nin demokrasisi ve ekonomisi sizlerin verdiği güç sayesinde, iftar ve sahurlarda bir araya gelerek oluşturduğunuz bu enerji sayesinde her geçen gün daha da büyüyor. Artık 1 ay sonrasını, 3 ay sonrasını göremeyen bir ülke değil, bugünden 2023’e bakan ve 2023’e kollarını uzatan bir Türkiye var. Artık Ak Parti iktidara geldiğinde dünyada olmayan buradaki çocuklar, anne ve babalarından daha iyi eğitim alacaklar, daha iyi sağlık hizmeti alacaklar ve daha iyi bir Türkiye’de gençliklerini geçirecekler. ve inşallah 20023 vizyonu ile birlikte bu çocuklar, Türkiye’nin daha da büyümesi için üzerlerine düşen sorumluluğu, Türkiye’nin iş, siyaset ve kültür sanat dünyasını daha ilerlere götürmek üzere üstlenecekler” diye konuştu.

İslam dünyasının ramazan ayında acı çektiğini de sözlerine ekleyen Çelik, konuşmasını şöyle sürdürdü: “Irak ve Suriye’de çok kan döküldü. Mısır’da büyük bedeller ödendi. Ramazan ayında bütün coğrafya için ibret alınması gereken derslerle dolu geçti. Ama herkesin gözü Türkiye’nin üzerinde. Türkiye bir istikrar adası, ekonomik büyüme merkezi ve cazibe merkezi olarak yoluna devam ettiği müddetçe bundan sonrasında da bölgemizdeki kan ve gözyaşının durması için en büyük iradeyi yine Türkiye ortaya koyacak. Bölgemize istikrar, yeniden huzur gelmesi için en büyük irade yine sizlerin verdiği destek sayesinde inşa edilecek.”

Bakan Çelik konuşmasının ardından mikrofondan çocuklara seslenerek, sahnenin önüne çağırdı. Burada çocuklara oyuncuk dağıtan Bakan Çelik, büyüklerin de oyuncak almak istemesi üzerine zor anlar yaşadı. Yaşanan izdihamda bazı çocuklar ezilme tehlikesi geçirdi.

bakan çelik,bakan çelik taşeron işçiler,bakan çelik taşeron açıklaması,bakan çelik taşeron haziran 2012,bakan çelik taşeron

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

Lütfen Yanıtlayınız: