Apartmanda kene istilası

18.07.2013

1 Kişi Okumuş

0 Yorum

Apartmanda kene istilası

Apartmanda kene istilası

Apartmanda kene istilası

Apartmanda kene istilası

18.07.2013 10:51 0 kez okunmuş

Erzurum’da 7 katlı iki apartmanın çatı katlarındaki daireler, güvercinlerin taşıdığı kenelerin istilasına uğradı.

Merkez Yakutiye İlçesindeki Çaykara Caddesinde iki apartmandan oluşan 7’şer katlı Çakmaklar A ve B sitesi sakinlerinin uykusunu, keneler kaçırdı. Apartman sakinlerinden Sevtap Kumcular, özellikle apartmanın çatı katlarında oturanların kene istilası yüzünden psikolojilerinin bozulduğunu söyledi. Sevtap Kumcular, “Evlerimiz 2 ay önce ölümlere neden olan kenelerin istilasına uğradı. Güvercinlerin taşıdığı keneler çatıda çoğalınca evlerimize kadar inmeye başladı. Her gün evden 20’nin üzerinde kene topluyorum. Evin teras katını kullanamaz olduk” dedi. Bunaltıcı sıcaklarda havalandırmak için pencereleri bile açamadıklarını belirten Kumcular, şunları söyledi:

“Keneleri yakalayıp kendi ellerimle Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü’ne götürdüm. Sadece ‘ilginç’ dediler. Nasıl bir önlem almamız gerektiğini söylemediler. Sorunumuzla kimse ilgilenmedi. Kendi imkanlarımızla ilaçlama yaptık. Keneleri öldürdük ama birkaç gün sonra yeniden ortaya çıkmaya başladılar. Huzurumuz kaçtı, durup dururken kaşınıyoruz. ‘Kene ısırdı mı’ diye sürekli çocuklarımı kontrol ediyorum.”

Sevtap Kumcular, binaların çatılarının güvercin yuvası olduğunu belirterek, “Yönetime güvercinlerin çatıya girdikleri yerlerin kapatılması için başvurduk. Bize ‘Yumurtaları yavruları var’ yanıtını verdiler. Güvercinlerin yuvasını koruyalım derken bizim yuvamız dağılacak. Böyle giderse çatıdan inen keneler tüm apartmanı istila edecek” diye konuştu.

apartman kenedi u beogradu,apartman kenese,apartman kenedi,apartman kenesén,apartman kenedi beograd

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

Lütfen Yanıtlayınız: