Ailede mutluluk bir seçimdir

21.11.2013

3 Kişi Okumuş

0 Yorum

Ailede mutluluk bir seçimdir

Ailede mutluluk bir seçimdir

Ailede mutluluk bir seçimdir

Ailede mutluluk bir seçimdir

 

Başakşehir Belediyesi Bilgievi söyleşileri Aile ve Mutluluk konulu söyleşiyle başladı.

 

Aile ve Evlilik Terapileri Uzmanı Sosyalog-Psikolog Nazlı Özburun’un, huzurlu bir aile yaşamının da rol oynayan önemli unsurları anlattığı söyleşi Akif İnan Bilgievi’nde gerçekleşti.

 

Mutluluk, seçim ve aile olmak üzere önümüzde 3 seçenek var diyen Özburun ”Hepimiz mutlu olmak isteriz ama bunu nasıl yapacağımızı bilemeyiz. Bu yüzden mutluluk bir seçimdir. Aslında çok uzağa gitmeye gerek yoktur, öncelikle mutluğun sırrı ben kimliğini tanıyıp, kurulan ilişkilerde gizlidir” diyerek katılımcılara önemli ipuçları verdi.

Değer kavramı çok önemli

 

Sürekli kendini eleştiriyorsan ve en önemlisi kendini değerli bulmuyorsan mutlu olman çok zor diyen Nazlı Özburun ”Ben kimim? Değerli miyim, değil miyim? sorularına cevap aramamız gerekir. Varlığın onaylanması, takdir edilmek ve değer görmek insanın en büyük beklentileridir. Bu yüzden öncelikle toplumun kriterleri yerine yaradanın kriterlerini düşünerek yaşarsak hayat bizim için daha değer kazanır “ dedi.

mutlu aileler birbirlerine benzer,mutlu aileler birbirine benzer ekşi,mutlu aileler birbirine benzerler her mutsuz,mutlu aileler birbirine benzer gülünce,mutlu aileler birbirine benzer her

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

Lütfen Yanıtlayınız:

http://www.basak-sehir.com/wp-content/uploads/2018/02/başakşehir-korkutlarhaliyikama.jpg

BENZER İÇERİKLER

FACEBOOKTA BİZ