Ailede Meşguliyet Terapisi

23.01.2014

3 Kişi Okumuş

0 Yorum

Ailede Meşguliyet Terapisi

Ailede Meşguliyet Terapisi

Ailede Meşguliyet Terapisi

Ailede Meşguliyet Terapisi

Bireysel gelişim konusunda ilk eğitimlerini NLP’nin kurucusu Dr. Richard Bandler’dan alan Türkiye’nin ilk Yaşam Koçu, Eğitmen-Yazar Münir Arıkan, Güvercintepe Bilgievi’nde düzenlenen söyleşi programına katıldı.

 

Mutlu bir aile yaşamının önemini vurgulayan ve aile içi iletişimde göz ardı edilmemesi gereken noktaları anlatan Arıkan, sözlerine güzel olmayan şeyle ne meşgul olur? sorusuyla başladı. “Biliyoruz ki Allah (c.c) sevdiği kulunu, sevdiği işlerle meşgul eder. Gün içerisindeki meşguliyetlerimizde en önce ailemiz gelmektedir. Çünkü Aile sağlam olmadan Kabe sağlam olmaz” dedi.

Aile, meşkuliyet ve terapi önemli kavramlar

 

Aile Terapisinde aile, meşguliyet ve terapi olmak üzere üç ana unsuru sıralayan Münir Arıkan: “İlk olarak, aile en sağlam kalemizdir. Müslümanlığın, bağlılığın sevap ve cennetin bu kurumda toplandığı bir omurgadan bahsediyoruz. İkinci olarak, meşguliyet kavramını ebedi hayatımıza çevirmemiz gerekiyor. Mesela, bir misafirimiz geldiğinde boş boş oturup gıybet yapacağımıza daha manevi değerlerle uğraşmalıyız. Son olarak da terapiden bahsedersek iyileştirici, bizi rahatlatıcı işlerin üzerine gitmeliyiz” dedi.

 

İnsanın nöron kimyasal bir enerjiden ibaret olduğundan da bahsederek bilimsel bir açıklamada getiren Arıkan: “Vücudumuzdaki elektrik olmasa konuşmak, yürümek, yemek gibi hiçbir aktivitemiz olamaz. Meşgul olduğumuz işler ne kadar iyi ve hayırlı olursa beynimizdeki nöronlarda o yönde büyür ve ilgi alanlarımız, algımız genişler” dedi.

 

ailede sevgi akrostiş,ailede intim munasibetler,aileden okula,aileder,ailede mutluluğun temelleri

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

Lütfen Yanıtlayınız:

http://www.basak-sehir.com/wp-content/uploads/2018/02/başakşehir-korkutlarhaliyikama.jpg

BENZER İÇERİKLER

FACEBOOKTA BİZ